Jakie spodnie motocyklowe wybrać? Na co zwrócić uwagę. cz.1

Bezpieczeństwo to rzecz o której powinien pamiętać każdy kierowca motocykla, niezależnie ile będzie go kosztować to pieniędzy, zawsze powinien w głównej mierze skupiać się na tym, co może się wydarzyć na drodzę i próbować temu zapobiec, lub chociaż zminimalizować szkody. Właśnie po to, powstają tego typu artykuły, które umożliwiają wam doinformowanie się na temat sprzętu i sytuacji!

Od czego zacząć?

Powinniśmy ustalić budżet, który możemy bez większego problemu przeznaczyć na zakup swoich ubrań motocyklowych, w tym wypadku będziemy rozmawiać o spodniach dla motocyklistów, jednak warto wziąć pod uwagę pełny posiadany budżet, ponieważ to pozwoli na odpowiednie ułożenie poszczególnych zakupów i dopasowanie jakości.

Następnie powinniśmy podzielić swoje umiejętności i to w którą stronę chcemy iść ze swoją przygodą.

Osoby początkujące – Wybór powinien paść na spodnie tekstylne, które są tak samo bezpieczne jak skórzane, a my nie będziemy osiągać dużych prędkości, które będą wymagać wytrzymałości skóry w czasie ewentualnego szlifu. Dla osób które planują tylko i wyłącznie jeździć po mieście, doskonale sprawdzą się również jeansy dla motocyklistów, czyli spodnie przypominające klasyczne codziennie ubranie, jednak specjalnie wzmocnione i wyposażone w protektory.

Przykładem takich spodni, mogą być między innymi Adrenaline Meshtec, które przedstawiliśmy wam w poprzednim artykule, lub chociażby jeansy Rebelhorn Eagle blue.

Osoby średnio oraz zaawansowane – Tutaj już większość osób doskonale wie co chce robić, jak ma wyglądać ich najbliższa przyszłość z motocyklami i to jakie spodnie na jednoślad powinny wybrać. Jest ich o wiele więcej i do wyboru są dużo bardziej profesjonalne spodnie skórzane, tekstylne, z przeznaczeniem na cross i oczywiście wcześniej wspomniane jeansy.

Osoby z większym stażem, nie tylko szukają lepszych produktów, mają większy budżet, ale również wiedzą już jakie mają zastosowania poszczególne materiały i jak to wykorzystać.

Ze względu na materiał.

Skórzane spodnie motocyklowe – wykorzystywane są przez dwie grupy fanów motocykli. Pierwsza z nich to sportowcy, czyli szybkość, adrenalina i niebezpieczeństwo. Szlif w tym wypadku jest bardzo niebezpieczny, ponieważ trwa bardzo długo i nigdy go nie zaplanujemy. Powinny być ze skóry bydlęcej, lub dla osób bardziej wymagających ze skóry kangura, która jest o wiele bardziej wytrzymała. Protektory w biodrach, na kolanach i grubszy materiał w innych miejscach newralgicznych to podstawa. Drugą grupą są fani chopperów, jednak te spodnie zazwyczaj nie oferują zbyt wiele, z wyjątkiem wyglądu który został wpisany w kanony tej grupy.

Spodnie z poliestru i lekkich materiałów syntetycznych – grupa docelowa to osoby podróżujące na crossach i jeżdżące w terenie. Często pozbawione są jakichkolwiek protektorów, a materiał ma zadanie ochrony przed wiatrem i wodą. Celem ich optymalizacja wagi, więc dodatkowe ochraniacze dodaje się ze względu na teren i plany (główną pracę wykonują ochraniacze na kolana i bardzo wysokie buty).

Spodnie tekstylne – są one wykorzystywane przez największą grupę motocyklistów, ponieważ wybierają je osoby zajmujące się turystyką. Są przewiewne, chronią przed wiatrem, wodą i zimnem, a dodatkowo należą do najwygodniejszej grupy spodni motocyklowych, posiadają dużą ilość protektorów, więc chronią nas w czasie upadków. Większość producentów decyduje się na dużą ilość schowków i kieszeni, co czyni je jeszcze bardziej praktycznymi.

Jest to pierwsza część artykułu i mogę już zaprosić do kolejnych, ponieważ niedługo się pojawią!