Turystyka i cross – różnice w spodniach motocyklowych cz.1

Szukając oszczędności w przypadku sprzętu motocyklowego, czasem możemy czegoś nie doczytać lub zwyczajnie z powodu niewiedzy, wybierzemy coś co nie będzie odpowiednie do naszych potrzeb. Często spotykam się z takimi propozycjami wśród młodych osób, jeśli chodzi o spodnie motocyklowe – przykładem może być wykorzystanie spodni na cross do jazdy codziennej.

Ale czemu?

Spodnie przeznaczone dla motocyklistów wyczynowych, są zazwyczaj dużo tańsze, ponieważ najnowsza kolekcja firmy FOX FLEXAIR HIFEYE NAVY/WHITE, są bardzo ciekawym produktem z doskonałymi opiniami, a ich cena w porównaniu do modeli turystycznych jest bardzo atrakcyjna, ponieważ wynosi 899, gdzie za tekstylne spodnie turystyczne z takiej półki jakościowej, musielibyśmy zapłacić drugie tyle.

Muszę was moi drodzy zmartwić, ponieważ takie spodnie motocyklowe zupełnie nie nadają się do turystyki i jeśli chcecie przekonać się samodzielnie o tym, wystarczy obrać trasę o odległości 300 km i przejechać się nią kilka razy.

Po pierwsze!

Są one wykonane z materiałów dużo mniej odpornych na wiatr, chłód i wodę, a świadczyć może o tym ich lekkość i elastyczność.

Po drugie!

Nie posiadają protektorów, przez co musimy zakładać oddzielne ochraniacze, a możecie mi szczerze wierzyć, te nie należą do wygodnych i tak mocno bezpiecznych, jak to ma miejsce w zamontowanych wcześniej protektorach, w końcu mogą spaść lub się ześlizgnąć w najmniej odpowiednim momencie, uciskają również nogi, co powoduje duży dyskomfort ruchowy…..

Po więcej informacji na temat różnic, zapraszamy serdecznie do kolejnego artykułu już niedługo!