MotoGuru.pl

2012 Fiat Bravo Xtreme – wersja specjalna

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Mimo że już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Fiata Bravo zastąpi auto powstałe na bazie Dodge’a Darta, to podczas salonu samochodowego w Brazylii, włoska marka zaprezentowała koncept o nazwie Xtreme na bazie swojego 5-letniego już kompaktu.

Auto otrzymało agresywnie stylizowany zestaw nadwozia, w którym na pierwszy plan wysuwa się wielki wlot powietrza do chłodnicy w zderzaku. Z tyłu z kolei uwagę przyciągają dyfuzor z włókna węglowego oraz dwie wydatne końcówki wydechu.

Nie dysponujemy zdjęciami wnętrza, dlatego musimy uwierzyć Fiatowi na słowo, że zamontował w nim cztery osobne fotele, system audio firmy ASK, zmodyfikowaną deskę rozdzielczą oraz nową konsolę środkową z dużym zintegrowanym ekranem.

Najważniejsze jednak znajduje się pod maską. To 1,4-litrowy 16-zaworowy silnik z rodziny T-Jet, wyciskający z siebie 253 konie mechaniczne przy 6600 obr./min oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 332 Nm dopiero przy 5000 obr./min. Czyli bardzo wysoko, jak na jednostkę z turbodoładowaniem.

Inne modyfikacje to zawieszenie obniżone o 5 mm i usztywnione.

Jak Wam się podoba tak zmodyfikowany Fiat Bravo Xtreme? Według nas trochę za bardzo rzuca się w oczy, jednak robi wrażenie.

I to o wiele większe niż stojąca przy nim pani, którą pomimo że nie jest w naszej kategorii wagowej, byśmy chętnie przejęli razem z tym autem.