MotoGuru.pl

717 koni mechanicznych na kołach od powozu

Lepiej, żebyście nie robili tego ani w domu, ani w stodole. Pewien YouTuber połączył 717-konnego Dodge’a Challengera Hellcata z kołami wykorzystywanymi zazwyczaj przez… jednego konia. I to niemechanicznego. Co z tego wyszło? Zobaczcie na filmie.

Równie dobrze można zapytać, co by się stało, gdyby zainstalować silnik V12 do taczki, kosiarki do trawy czy maszyny do walcowania gwintów. Na pewno nic dobrego. Ale czy ma to jakiekolwiek znaczenie?

Nie dla YouTubera o ksywie WhistlinDiesel, który połączył koła od powozu z wyjątkowo mocnym samochodem. To nie pierwszy raz, gdy próbował on podobnego rozwiązania. Wcześniej do swojego szalonego pomysłu wykorzystał półciężarówkę i koła drewniane, jednak obciążenie było dla nich zbyt duże. Udało się dopiero z kołami wykonanymi z aluminium i przyspawanym do piast oraz odpowiednio odsadzonymi od nadwozia.

Całość wygląda oczywiście dość komicznie, a same koła są tak cienkie, że mają problem z przeniesieniem potężnego momentu obrotowego pochodzącego z 6,2-litrowego silnika V8, który swoją moc 717 KM w dużej mierze zawdzięcza zastosowaniu ogromnej sprężarki mechanicznej. Zresztą trakcja nie jest mocną stroną tak przerobionego Hellcata, co widać choćby w 2 minucie i 10 sekundzie filmu, kiedy auto wytacza się na zaśnieżony podjazd.

To jednak nie przeszkadza YouTuberowi udać się Challengerem z kołami od powozu do takich miejsc, jak sklep z częściami samochodowymi, parking pod centrum handlowym, a nawet salon Dodge’a. Smaczku całości dodaje fakt, że nosi on na sobie strój typowy dla amiszów, czyli protestanckiej wspólnoty, która nie akceptuje nowoczesnej techniki i nie korzysta np. z telewizora czy z samochodu.

Prawdziwa zabawa następuje około 11 minuty i 10 sekundy, kiedy WhistlinDiesel wyłącza kontrolę trakcji i zaczyna „palić lacza”. Hellcat robi to bez żadnego wysiłku, na początku pozostawiając po sobie tylko cienkie, jak po użyciu ołówka, ślady. Ale później, gdy przez jakieś 2 minuty YouTuber stojąc w miejscu wciska jednocześnie pedały gazu i hamulca dochodzi do…

To zobaczcie już na filmie.