MotoGuru.pl

Bugatti Chiron to prezent walentynkowy za 12 mln zł

Francuski producent hipersamochodów – Bugatti – stworzył na życzenie klienta różowo-białego Chirona. Auto, które trafiło do dealera H.R. Owen Bugatti w Wielkiej Brytanii, to nic innego jak prezent walentynkowy od męża dla żony.

Samochód wyróżnia się różowym lakierem Silk Rose, opracowanym specjalnie dla tego konkretnego egzemplarza. Felgi aluminiowe są w podobnym odcieniu. Kabinę wykończono skóra i Alcantarą w jasnym kolorze Gris Rafale. Na zagłówkach oraz wewnętrznych listwach przyprogowych znalazł się napis Alice – tak najprawdopodobniej ma na imię kobieta, której podarowano Chirona.

Ken Choo, dyrektor generalny H.R. Owen jeszcze długo będzie wspominał ten konkretny i unikatowy model Bugatti:

To jest naprawdę wyjątkowy egzemplarz Bugatti, który na zawsze zostanie zapamiętany jako prawdziwy i jedyny w swoim rodzaju samochód. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy odegrać ważną rolę w dostarczeniu naszemu klientowi tego niesamowitego Chirona Sport. Klient przedstawił nam wizję wyglądu nowego Bugatti, a my jesteśmy zachwyceni, że głębia oraz skala obszernego katalogu akcesoriów i opcji Bugatti pozwala na realizację nawet najbardziej ambitnych projektów. To niesamowite, że każde Bugatti może być wykonane w inny sposób, a nowy właściciel ma szansę odcisnąć swoje piętno na nowym samochodzie. 

Ceny Bugatti Chirona startują z pułapu około 3,2 mln dolarów, czyli równowartości blisko 12 mln zł. Auto oferowane jest także w leasingu, z wpłatą własną 358 000 dolarów i miesięczną ratą rzędu 52 196 dolarów przy 3-letniej umowie lub 65 950 dolarów przy 2-letniej. 

Bugatti Chiron – osiągi

Bugatti Chiron napędza potężny 8-litrowy, poczwórnie doładowany silnik W16 o mocy 1500 KM. Jednostka współpracuje z 7-biegową przekładnią DCT, przekazującą do 1600 Nm maksymalnego momentu obrotowego na obie osie. Auto potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy i pomknąć z prędkością 420 km/h. Do 200 km/h, 300 km/h i 400 km/h rozpędza się, odpowiednio, w: 6,5 s, 13,6 s i 32,6 s. Waży przy tym całkiem sporo, bo 1996 kilogramów.