MotoGuru.pl

Enigma to nowa edycja Nissana Juke’a

Japoński producent samochodów zaprezentował specjalną edycję drugiej generacji Juke’a, przeznaczoną na rynek europejski. Auto nie tylko wyróżnia się pod względem wizualnym w stosunku do bazowego wariantu, ale także technologią. Ba, Juke Enigma to pierwszy Nissan, którego system multimedialny może współpracować z Amazon Alexa.

Nowością jest grafika na dachu i obudowie lusterek bocznych, oznaczenie Enigma na słupkach C i we wnętrzu, a także 19-calowe felgi Akari. Klienci będą mieli do wyboru 3 kolory nadwozia szary Gun Metallic, biały Storm lub czarny Black. Niezależnie od wyboru, dach każdego z nich zostanie wykończony czarnym lakierem. 

We wnętrzu znajdziemy system multimedialny NissanConnect ostatniej generacji, oferujący kompatybilność z inteligentnym asystentem głosowym Amazon Alexa. Funkcje pojazdu mogą być sterowane za pośrednictwem ekranu dotykowego, smartfona lub właśnie Alexy – w tym ostatnim wypadku możemy poprosić naszego asystenta np. o sprawdzenie czy drzwi są zamknięte, jak dużo pozostało paliwa lub wydać komendę uruchomienia świateł. I to wszystko zdalnie. Na tej samej zasadzie możemy wprowadzić punkt docelowy do systemu nawigacji TomToma.

Nissana Juke’a Enigmę poznamy po 19-calowych felgach Akari, grafice na dachu i obudowie lusterek oraz emblemacie „Enigma” za słupkiem C.

Jak wynika z wypowiedzi Marco Fioravantiego, wiceprezesa ds. planowania produktów w Europie, ddycja Enigma ma podkreślać walory wizualne Juke’a:

Nissan Juke przykuwa wzrok swoim designem oraz zaawansowaną technologią – to prawdziwie atrakcyjny pakiet. Enigma wyróżnia się wyjątkową stylistyką i nowoczesnymi systemami łączności, poprawiając tym samym wrażenia z jazdy.

Juke napędza silnik benzynowy o pojemności 1 litra i mocy 117 KM, osiąganych przy 5000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy do 200 Nm przekazywany jest za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni ręcznej lub 7-biegowego automatu 7DCT i trafia na przednie koła.

Sprzedaż Nissana Juke’a Enigmy zostanie uruchomiona w bieżącym miesiącu. Jak dotąd producent ujawnił ceny na rynku brytyjskim, gdzie przyjdzie nam zapłacić co najmniej 23 195 funtów, czyli równowartość około 116 000 zł. To więcej w stosunku do N-Connecta (22 195 funtów), ale wciąż mniej od Tekny (23 695 funtów). Dla porównania N-Connect w kraju nad Wisłą startuje od 87 930 zł, a Tekna od 100 930 zł.