MotoGuru.pl

Hamilton z rocznym kontraktem. Mercedes zobowiązał się do promocji różnorodności

Brytyjczyk w końcu złożył swój podpis na papierze, zamykając tym samym wątek spekulacji co do jego udziału w najbliższym sezonie Formuły 1. Mercedes-AMG liczy na to, że zwycięskie duo sięgnie po 8. z rzędu mistrzostwo wśród konstruktorów.

W ramach rocznej umowy Mercedes zobowiązał się jeszcze bardziej zaangażować się w projekty na rzecz promocji różnorodności oraz akcji charytatywnych. Eksperci są zdania, że podpisanie kontraktu tak mocno przedłużyło się ze względu na czas potrzebny na wypracowanie kompromisów. W dodatku podobno Brytyjczyk urodzony w Stevenage chciał się zobowiązać na dwu- lub trzyletnią współpracę. Niemiecka firma nie przystała na to najprawdopodobniej ze względu na obawy związane ze spowolnieniem gospodarczym i restrykcyjnymi limitami kosztów, jakie zostaną narzucone zespołom od 2022 roku.

Pojawiły się również głosy, że Mercedes nie był zadowolony z niektórych żądań Hamiltona, w tym podobno postawionego przez niego weta w sprawie wyboru kolegi z zespołu na 2022 rok. 

Toto Wolff był przekonany, że dojdą z Lewisem do porozumienia:

Zawsze byliśmy zgodni z Lewisem co do kontynuowania współpracy, ale bardzo nietypowy rok, jakim był 2020, wymagał od nas trochę więcej czasu, aby zakończyć proces. Osiągnięcia sportowe Lewisa stawiają go wśród najlepszych kierowców, jakich widział świat motorsportu, jest on cennym ambasadorem naszej marki i naszych partnerów.

Hamilton to dość kontrowersyjna postać. Brytyjczyk stał się ambasadorem zmian w motorsporcie na rzecz różnorodności: 

Jestem zdeterminowany, aby kontynuować podróż, którą rozpoczęliśmy i uczynić sport motorowy bardziej różnorodny dla przyszłych pokoleń. Jestem wdzięczny, że Mercedes niezwykle wsparł mój apel w sprawie dążenia do tego.

Sezon 2021 Formuły 1 rozpocznie się od Grand Prix Bahrajnu. Pierwszy trening będzie miał miejsce już 26 marca 2021 roku.