MotoGuru.pl

Hybrydowy Bentley Bentayga po modernizacji. Ma 449 KM

Brytyjski producent samochodów postawił kolejny krok w drodze do zrównoważonej przyszłości, wprowadzając na rynek odnowioną Bentaygę. Bentley jest przekonany, że będzie to najlepiej sprzedający się wariant w gamie.

Sercem arystokratycznego SUV-a jest 3-litrowy silnik twin-turbo V6, wspierany przez jednostkę elektryczną, dostarczającą 128 KM i 350 Nm. Tandem rozwija moc 449 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zastosowana litowo-jonowa bateria o pojemności 17,3 kWh, składająca się ze 168 pojedynczych ogniw o szacowanym cyklu życia do 160 000 kilometrów lub 8 lat, pozwala na przejechanie do 50 kilometrów w trybie w pełni elektrycznym, dostępnym podczas podróży z prędkością nieprzekraczającą 135 km/h. Jej naładowanie do maksymalnego poziomu trwa zaledwie 2,5 godziny. Maksymalny zasięg Bentaygi to 862 kilometry według europejskiego standardu NEDC.

Bentley Bentayga 2021 po liftingu oferuje bardziej zaawansowaną technologię oraz jeszcze lepsze materiały we wnętrzu.

Anglicy poskąpili wielu istotnych szczegółów – nieznane są osiągi pojazdu. Za to możemy się dowiedzieć, że… Bentayga została wyposażona w najnowszą technikę i jeszcze bardziej rozpieszczającą pasażerów kabinę, znacząco poprawioną w stosunku do wcześniejszego model. Nowy produkt naturalnie zachwala dyrektor generalny Bentley Motors, Adrian Hallmark:

Hybryd Bentayga jest kolejnym krokiem na naszej drodze do osiągnięcia pozycji wiodącej na świecie firmy zajmującej się zrównoważoną, luksusową mobilnością. Bentley przekształci się ze 100-letniej firmy produkującej luksusowe samochody w nowy, zrównoważony, w pełni etyczny wzór dla luksusu, a Bentayga Hybrid jest pierwszym modelem, który będzie pionierem ogłoszonej niedawno strategii Beyond100.

Bentley Bentayga – tryby jazdy

Dedykowany przycisk pozwala kierowcy wybrać jeden z 3 trybów jazdy, w tym w pełni elektryczny EV Drive, hybrydowy Hybrid Mode i Hold Mode. Nowością jest wbudowana karta SIM, dzięki czemu usługi My Bentley nie wymagają dostępu do internetu za pośrednictwem urządzeń należących do podróżnych. Specjalnie z myślą o hybrydowej odmianie opracowano 4 funkcjonalności: 

  • My Car Statistics – wyświetla dane dotyczące czasu ostatnich podróży, dystansu, średniej prędkości i średniego zużycia paliwa oraz energii elektrycznej,
  • My Battery Charge – pozwala na zdalne monitorowanie poziomu naładowania baterii po podłączeniu do gniazdka,
  • My Cabin Comfort – umożliwia zdalne ocieplenie lub ochłodzenie powietrza w kabinie przed podróżą do optymalnych 22 stopni Celsjusza,
  • E-Charging – wyszukuje najbliższe punkty ładowania, a po wyborze jednego z nich, uruchamia prowadzenie do celu przy użyciu nawigacji.

Wszelkie informacje wyświetlane są na nowym ekranie systemu multimedialnego o przekątnej 10,9 cala. 

Strategia Beyond100

Elektryfikacja to ważny element w strategii marki, nazwanej Beyond100, która zakłada zastosowanie napędu hybrydowego lub w pełni elektrycznego w całej gamy modelowej do 2026 roku. Bentley przekonuje, że to jest właśnie to, czego klienci oczekują. Ponad 90% aktualnych właścicieli Bentaygi Hybrid sprzed modernizacji na co dzień lub kilka razy w tygodniu korzysta z trybu EV, przy czym połowa podróżuje mniej niż 50 km na dobę.