MotoGuru.pl

Wygląda kosmicznie i pomieści 11 osób – Hyundai Staria

Hyundai opublikował paczkę zdjęć i informacji na temat nowego modelu o nazwie Staria. Pracę nad samochodem rozpoczęto od zaprojektowania jego wnętrza. I to widać na pierwszy rzut oka.

Pod względem wizualnym uderza prostota tego modelu. Projektanci nie wysilili się – na próżno szukać tutaj wyszukanych przetłoczeń. Z przodu znajdziemy LED-ową listwę rozciągającą się na całą szerokość, a pod nią – ogromną osłonę chłodnicy, której  nie powstydziliby się designerzy z BMW, z Domagojem Dukecem na czele. Po obu jej stronach umieszczono reflektory.

Z ciemnym lakierem nadwozia kontrastują złote elementy, w tym: logo Hyundaia, oznaczenia modelu i wersji, klamki, osłony lusterek, felgi, czy siatka grilla. Jest za to bardzo praktycznie – słupki A są smukłe i niezintegrowane z lusterkami, a przednie, boczne i tylne szyby imponują swoimi pokaźnymi rozmiarami.

Producent niestety nie podał wymiarów zewnętrznych, przy czym Staria nie wydaje się być szerokim samochodem. Może brakować w nim miejsca na barki dla 3 dorosłych osób siedzących obok siebie.

Bardziej wymagający klienci, którzy zdecydują się na zakup Starii w odmianie Premium, mogą liczyć na inny wzór osłony chłodnicy oraz srebrne emblematy z 18-calowymi felgami o odmiennym wzorze. Jednak mało kto wybierze ten samochód sercem lub… wzrokiem. Najbardziej liczy się to, co ma we wnętrzu.

Pracując nad kabiną projektanci wzorowali się na salonie rodem ze statku wycieczkowego. Na pokładzie znajdziemy 10,25-calowy wyświetlacz systemu multimedialnego, cyfrowy zestaw wskaźników, przyciski do zmiany biegów lub lewarek w przypadku wariantu z ręczną przekładnią, sporo schowków oraz wnęk.

Na zdjęciu można dostrzec tradycyjny lewarek ręcznej skrzyni biegów.

Wariant Premium może pochwalić się dodatkowo oświetleniem nastrojowym, zaś w wersjach 7-osobowych przewidziano tryb relaksacyjny, umożliwiający jednym dotknięciem zmianę położenia foteli w drugim rzędzie. W przypadku modeli 9-miejscowych można obrócić drugi rząd siedzeń o 180 stopni. Opcjonalnie Staria może być nawet 11-osobowa! 

Więcej informacji, także o danych technicznych, zostanie udostępnionych w pierwszej połowie 2021 roku. Nie wiadomo kiedy auto trafi do salonów, ani czy w ogóle będzie oferowany w Europie.