MotoGuru.pl

Jeździł nim Diego Maradona. Teraz to Porsche Carrera 2 Cabriolet (964) może być twoje!

Gratka dla fanów piłki nożnej i sportowych samochodów. W marcu na aukcję trafi Porsche 911 (964) Carrera 2 Cabriolet z 1992 roku, należące niegdyś do zmarłego w zeszłym roku Diego Maradony – legendarnego piłkarza z Argentyny.

Ten konkretny egzemplarz został zakupiony przez Maradonę po jego przeprowadzce do hiszpańskiej Sewilli z Włoch, gdzie wpadł podczas kontroli antydopingowej. W jej wyniku w moczu piłkarza wykryto kokainę.

Carrera Maradony to 1 z zaledwie 1200 egzemplarzy w tej konkretnej specyfikacji. Auto jest napędzane przez 3,6-litrowy silnik typu bokser chłodzony powietrzem, rozwijający 250 KM i 310 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do 100 km/h przyspiesza w 5,7 s i rozpędza się do 260 km/h. Co ciekawe Maradona niegdyś został zatrzymany przez hiszpańską policję, gdy swoim Porsche przejechał na czerwonym świetle, a następnie podróżował z prędkością około 180 km/h po… mieście.

1992 rok nie był dla Diego jednak udany. Liczne wybryki poza boiskiem oraz rozczarowujący sezon na murawie sprawiły, że jego pobyt w Hiszpanii nie trwał długo. Przed opuszczeniem tego kraju Argentyńczyk sprzedał swój samochód klientowi z Majorki.

Od tamtej pory Porsche należało do kilku kolekcjonerów. Ostatni jest w posiadaniu tego samochodu od 2016 roku. Przebieg to około 120 000 km. Auto w większości jest oryginalne i w dobrym stanie.

Paul Darvill – menedżer europejskich aukcji Bonhams tak mówi o aucie:

„Cieszymy się, że mamy w naszej ofercie to auto, będące kwintesencją Porsche z lat 90., o bardzo kolorowym i wyjątkowym pochodzeniu, które spodoba się licznym kolekcjonerom i jednocześnie entuzjastom piłki nożnej na całym świecie”.

Według szacunków cena Porsche po Maradonie ma wynieść od około 150 do 200 tys. euro. Samochód ma być sprzedawany na aukcji Les Grandes Marques du Monde à Paris w dniach 3-10 marca.

Jeśli masz więc trochę wolnej gotówki i dotyk Boga, to Porsche może być twoje!