MotoGuru.pl

Kia EV6: nowe otwarcie Koreańczyków

Nowe logo, nowy design, nowe otwarcie – Koreańczycy właśnie pokazali pierwsze zdjęcia swojego zupełnie nowego auta na prąd. Oto Kia EV6 

EV6 to także pierwszy samochód tego koreańskiego wytwórcy, który powstał od A do Z jako model zupełnie elektryczny. Dotychczasowe auta, jak Niro EV czy Soul EV stanowiły jedynie dodatkowe warianty silnikowe.  

Choć nowy model Kii jest bliźniaczą konstrukcją Hyundaia Ioniqa 5, a więc opartą na nowo opracowanej platformie E-GMP (Electric-Global Modular Platform), z zewnątrz prezentuje się zupełnie inaczej niż on oraz dotychczasowe modele Kii. Wraz z EV6, którego światowa premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym miesiącu, koreańska marka wprowadza do swojej gamy zupełnie nowy styl. 

EV6 i jego charakterystyczne tylne lampy.

Nazywa się Kia Opposites United i opiera się na pięciu głównych filarach, które zawierają się w tych oto stwierdzeniach: „Śmiałość dla Natury”, „Radość dla Rozumu”, „Moc dla Postępu”, „Technologia dla Życia” oraz „Napięcie i Spokój”. Jakkolwiek to brzmi i jakkolwiek prezentuje się EV6, którego wyglądu nie będziemy wam tłumaczyć, bo macie swoje oczy i określone poczucie estetyki, warto odnotować jedno. Nowy elektryczny model to pierwsza od lat Kia bez charakterystycznej osłony chłodnicy, zwanej tygrysim nosem”.  

Nowoczesny kokpit z wielkim ekranem.

Wewnątrz też widać ogromną różnicę w stosunku do aktualnych model Koreańczyków. Kokpit wyróżnia się wielkim zakrzywionym ekranem, dwuramienną kierownicą oraz sterowaniem za pomocą przycisków dotykowych z haptycznym sprężeniem zwrotnym. Fotele wykonano z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.  

Więcej informacji – już wkrótce.