MotoGuru.pl

Nie zapłacił podatku drogowego, więc odholowali mu Lamborghini

Nie zapłacił kilkuset funtów podatku, więc odholowali jego Lamborghini Aventadora SV. Sed lex dura lex.

Zaleganie z opłaceniem podatków nie jest niczym niezwykłym i może wynikać z licznych czynników. Zazwyczaj to brak kasy, a czasem – po prostu zwyczajne przeoczenie spowodowane nawałem innych rzeczy na głowie lub nieznajomością przepisów.

Jak duże musiało być zdziwienie właściciela tego czarnego Lamborghini Aventadora SV (nowy kosztuje około 2 miliony zł), gdy po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy w niebieskim BMW X5 okazało się, że zalega on z podatkiem drogowym.

Całe zdarzenie miało miejsce na wyspie (Isle of Wight) położonej u południowego wybrzeża Anglii. Według policji kierowca Lamborghini bez problemu zjechał na pobocze, ale powodu dla którego ściągnięto go z drogi – nie podano.

Następnie, zapewne pomimo tłumaczeń ze strony właściciela Lamborghini, nie było zmiłuj się, a auto zostało załadowane na platformę i odholowane, W Wielkiej Brytanii auta osobowe, które produkują najwięcej zanieczyszczeń, podchodzą pod najwyższą stawkę podatku, która wynosi 2175 funtów (11 630 zł) za pierwszy rok i po 150 funtów (800 zł) za każdy kolejny.

Jeśli jednak samochód jest warty więcej niż 40 000 funtów (214 000 zł), co na pewno odnosi się do tego Lamborghini, właściciele, obok wspomnianych 150 funtów, muszą zapłacić dodatkowe 325 funtów (1740 zł). W przypadku kierowcy Aventadora szacuje się, że aby odzyskać swoje auto będzie musiał zapłacić 475 funtów (2540 zł). A to na tle ceny jego auta nie jest raczej wygórowaną sumą.

Źródło: policja Isle of Wight.

Policja z Isle of Wight opublikowała akcję zatrzymania samochodu na Facebooku, gdzie wiele osób w komentarzach wyraziło swoją opinię na ten temat. Mimo że niektórzy bronili właściciela, większość wydawało się zgadzać z tym, że skoro stać go na tak drogi samochód, to tym bardziej stać na zapłacenie podwyższonej stawki podatku.

I co? Płacenie podatku drogowego w cenie paliwa nie jest takie zła? Prawda?