MotoGuru.pl

Oficjalne odsłonięcie bolidu F1 Alfy Romeo odbędzie się w Warszawie

Prezentacja bolidu o nazwie C41, należącego do zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN, odbędzie się 22 lutego 2021 roku w Warszawie. Na miejscu będą obecni członkowie zespołu. 

Więcej o obecności marki Orlen w Formule 1 powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen:

Motorsport to jeden z kluczowych elementów budowania rozpoznawalności marki ORLEN. Zaangażowanie w F1 i współpraca z jedynym Polakiem znajdującym się w prestiżowym gronie kierowców przynosi nam wymierne korzyści. Samego Roberta Kubicę spontanicznie kojarzy z PKN ORLEN ponad 70 proc. respondentów, co ma pozytywny wpływ na efektywność reklam, ale też kampanii społecznych. Współpraca z zespołem to oczywiście nie tylko wyścigi, ale też liczne wydarzenia, które wspólnie organizujemy jak np. ubiegłoroczne obchody stulecia „Cudu nad Wisłą”. Cieszę się, że inauguracja nowego bolidu odbędzie się w Polsce.

Orlen wypowiada się o współpracy z Alfa Romeo Racing w samych superlatywach, wyliczając płynące z niej korzyści. W 2020 roku logo firmy paliwowej pojawiło się w ponad 100 000 artykułów, które wyświetlono blisko 360 miliardów razy. Tak przynajmniej wynika z danych zebranych przy pomocy usługi Meltwater. Ekwiwalent reklamowy, wynikający z obecności marki w mediach społecznościowych, wyniósł 7,5 mln euro. 

Formuła 1 to ogromne przedsięwzięcie, o czym świadczą liczby. Wyścigi z tej serii transmitowane są w 51 krajowych telewizjach, a łączna widownia sięga 400 mln widzów według danych opublikowanych przez Nielsen Global Media. Ekwiwalent reklamowy dla marki Orlen na przestrzeni zaledwie 10 pierwszych miesięcy 2020 roku wyniósł ponad 400 000 zł, co oznacza trzykrotny wzrost względem analogicznego okresu 2019. 

Bolid C39 brał udział w 17. weekendach wyścigowych. Zespół reprezentowali Antonio Giovinazzi i Kimi Raikkonen, którzy zdobyli po 4 punkty. W klasyfikacji zespołowej ekipa Alfa Romeo Racing ORLEN zajęła 8. lokatę. Rolę kierowcy rezerwowego w sezonie 2020 pełnił Robert Kubica. 

Dokładny czas i miejsce odsłonięcia pojazdu ogłoszone zostaną bliżej daty wydarzenia.