⏱️ 2 min.

Opel szykuje elektrycznego drapieżnika GSE na IAA 2025 – z nutą rajdowej przeszłości

Zdjęcie autora artykułu

Andrzej Utrata

13-08-2025 12:08

Opel postanowił rozgrzać atmosferę przed targami IAA Mobility 2025 w Monachium, prezentując zapowiedź nowego koncepcyjnego modelu GSE. To połączenie elektrycznej technologii z rajdowym DNA marki, mające wprowadzić sportowe Ople w erę zeroemisyjną.

Nowa era sportowych Opli

Pod marką GSE (Grand Sport Electric) Opel wchodzi w nowy etap – i chce to zrobić z przytupem. Nowy koncept, którego nazwy jeszcze nie ujawniono, ma być wizytówką świeżo odświeżonej submarki. Na razie producent pokazuje jedynie fragmenty sylwetki: ostra linia świateł w nowej interpretacji, połączenie srebrnego lakieru z neonowo-limonkowymi akcentami i aerodynamiczne felgi inspirowane legendarną Mantą 400 z lat 80.

Torowe zapędy

W środku znajdziemy futurystyczny wolant zamiast klasycznej kierownicy, ultralekkie kubełkowe siedzenie kierowcy i pełną klatkę bezpieczeństwa. Wszystko wskazuje na to, że ten pojazd nie będzie udawał sportowca – on ma ożywać na torze.

Głos szefa Opla

Jak zapowiedział dyrektor generalny Opla, Florian Huettl:

Ten samochód ponownie przyspieszy bicie serca. Zapowie przyszłe modele, zachwyci oszałamiającym designem i przyciągnie miłośników motoryzacji na całym świecie. Wkrótce ujawnimy więcej szczegółów – proszę być czujnym.

Co dalej?

IAA Mobility 2025 odbędzie się w dniach 8–14 września w Monachium. Koncept GSE może być zapowiedzią całej serii sportowych elektryków – obok niedawno ujawnionej Mokki GSE, wkrótce mogą pojawić się także usportowione wersje Corsy i innych modeli. Jeśli Opel utrzyma zapowiadany styl, fani marki mogą szykować się na powrót emocji w niemieckim wydaniu – tym razem w ciszy silnika elektrycznego.

O autorze

Zdjęcie autora artykułu

Andrzej Utrata

Redaktor
Ekolog z duszą petrolheada. Wierzę, że można kochać prędkość i dbać o planetę jednocześnie.

© 2026 MotoGuru.pl