MotoGuru.pl

Oto nowoczesna reklama. Volkswagen w Wielkiej Brytanii wykorzystuje farbę oczyszczającą powietrze

Szczytna idea – Volkswagen do reklamowania elektrycznego ID.3 w Wielkiej Brytanii używa farby z kryształkami dwutlenku tytanu. W ten sposób oczyszcza nie tylko powietrze, ale i swój wizerunek. A przynajmniej taki ma plan!

Volkswagen z pewnością nie ma dobrego PR-u. Wywołana przez niego afera Dieselgate spycha na margines samochody wysokoprężne, przyspieszając jednocześnie rozwój elektromobilności. ID.3 – pierwszy model na prąd tego wytwórcy – cierpi z kolei na choroby wieku dziecięcego (tutaj dowiecie się, co trapi to auto i przeczytacie opinie właścicieli), a ostatnio też wyszło na jaw, że Volkswagen w grudniu na siłę wciskał go dealerom, aby zmieścić się w obowiązującej na Starym Kontynencie normie emisji dwutlenku węgla.

Ale należy też pamiętać o tym, że niemiecki koncern stara się odwrócić swój zły wizerunek. Jego ID.3 powstaje w fabryce Zwickau, do której prąd trafia z odnawialnej w 100% energii elektrycznej. Firma rozpoczęła też prace nad recyklingiem zużytych akumulatorów, zaczęła sadzić lasy w indonezyjskiej części wyspy Borneo, a ostatnio – zrobiła coś niezwykłego.

Jak donosi niemiecki Auto Motor und Sport, w swoich dużych reklamach ID.3 Niemcy wykorzystali specjalną farbę o nazwie Airlite. Takie reklamy możecie spotkać na zewnętrznych ścianach budynków w Londynie, Manchesterze, Cardiff, Bristolu i Glasgow.

Fabryka w Zwickau czerpie energię wyłącznie z odnawialnych źródeł.

Według Volkswagena, 100 metrów kwadratowych farby Airlite może odfiltrować tyle samo zanieczyszczeń z powietrza, co porównywalny obszar pokryty roślinami. Ponadto, farba została wykonana wyłącznie z naturalnych komponentów. Co ciekawe, pomalowanie jednej ściany zajmuje pojedynczemu artyście od 3 do 6 dni. Reklama ma być eksponowana przez 1 miesiąc.

Według producenta farby, Airlite jest w stanie zredukować tlenki siarki, amoniak oraz tlenek węgla. Sekret jej zbawiennego działania to zastosowanie kryształów dwutlenku tytanu, które pod wpływem światła i wilgoci rozkładają substancje, takie jak tlenki azotu. Pomalowane powierzchnie potrafią zneutralizować je z powietrza w około 20%.

No i fajnie!