MotoGuru.pl

Oto zmodernizowany Citroen C3 Aircross 2021

Francuski producent samochodów zaprezentował swoje najnowsze dzieło – C3 Aircrossa na rok modelowy 2021. Poza przeprojektowanym nadwoziem, nowe są opcje personalizacji i wyposażenie podnoszące komfort podróży.

Wizualnie Citroen C3 Aircross 2021 upodobnił się nieco do koncepcyjnego modelu CXperience, zyskując kompletnie przeprojektowany przód z nowym zderzakiem, osłoną chłodnicy i standardowymi światłami w technologii LED. Zmian dopełnia wyżej osadzona maska silnika. Klienci mają do wyboru aż 70 różnych kombinacji kolorystycznych nadwozia, w tym 3 nowe odcienie: szary Khaki Grey, niebieski Voltaic Blue i biały Polar White. 

Wnętrze zostało wzbogacone o fotele Advanced Comfort, tak chętnie zresztą promowane przez francuskiego producenta. Wyróżniają się dodatkową warstwą pianki o grubości 15 mm i wzmocnionym podparciem. Nowa jest konsola środkowa z dużym schowkiem oraz 9-calowy ekran systemu multimedialnego z Android Auto i Apple CarPlay. Na liście wyposażenia opcjonalnego znajdziemy bezprzewodową ładowarkę i system Connect Assist. 

Klienci mają do wyboru aż 70 różnych kombinacji kolorystycznych nadwozia.

Citroen C3 Aircross 2021 jest uzbrojony po zęby w technologię poprawiającą komfort podróży oraz bezpieczeństwo, w tym m.in.: wyświetlacz head up display, system autonomicznego hamowania w razie wykrycia niebezpieczeństwa, asystenta parkowania, czy najnowszą kamerę cofania Top Rear Vision. Brak napędu na obie osie mają rekompensować, choć w niewielkim stopniu, zaawansowane systemy Grip Control i Hill Descent Assist. Zdaniem producenta poprawiają one przyczepność w trudniejszym terenie. 

Citroen C3 Aircross – silniki

Pod maską C3 Aircrossa mogą pracować zarówno jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne. Do tej pierwszej kategorii zaliczają się: turbodoładowany silnik w dwóch wariantach mocy: 110 lub 130 KM. Spośród turbodiesli mamy do wyboru 1.5 110 KM i 1.6 120 KM. 

Pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach dealerskich w całej Europie już w czerwcu 2021 roku.