MotoGuru.pl

Pick-upem z naklejką „identyfikuje się jako Prius” blokował ładowarkę Tesli

Właściciele samochodów elektrycznych nie mają łatwego życia. Ostatnio przekonali się o tym posiadacze Tesli w stanie Oregon, gdzie przy jednej z ładowarek ktoś zaparkował Dodge’a RAM-a z napisem „identyfikuje się jako Prius”.

Życie z elektrykiem nie jest łatwe. Niedziałające ładowarki, kolejki do stacji czy niewielka infrastruktura, szczególnie w Polsce, to chleb powszedni. Jakby tego było mało, jeśli ładujesz swój samochód, a pod ten sam słupek podjeżdża inny elektryk i podłącza się do drugiej wtyczki, prędkość nabijania baterii wyraźnie spada.

Są też i inne zagrożenia, jak choćby złośliwe blokowanie słupka przez „tradycyjnych” użytkowników dróg. Na Twitterze pojawiło się zdjęcie Dodge’a z napisem „identyfikuje się jako Prius”, który nie dość, że został zaparkowany przy ładowarce, to jeszcze z wtyczką umieszczoną w… rurze wydechowej!

 

Pytanie jak to odczytać – czy jako niesmaczny żart, czy jako celowe działanie mające na celu utrudnić życie „postępowym” właścicielom Tesli? Biorąc pod uwagę napis na aucie oraz umieszczoną na nim flagę, która w naszym odczuciu pokazuje przywiązanie do tradycji – zdecydowanie to drugie. W końcu trollowanie kierowców Tesli za pomocą naklejki, blokowanie stacji ładowania oraz upieprzenie wejścia kabla sadzą z pewnością uprzykrza im funkcjonowanie.

Nie zmienia to faktu, że elektryki wyznaczają przyszłość, natomiast wielkie, paliwożerne pick-upy stanowią symbol motoryzacji, która powoli będzie odchodzić do lamusa.