MotoGuru.pl

Polska firma stworzyła Sprintera Petronas Edition. Powstanie 25 sztuk

Polski producent nadwozi wprowadził na rynek limitowaną edycję autolawety na bazie Sprintera. Powstanie 25 egzemplarzy pojazdów opracowanych przez firmę Kegger z Bolesławca.

Samochód, nazwany Sprinter Petronas Edition, wyróżnia się malowaniem inspirowanym zespołem Mercedesa w Formule . Bazuje na najmocniejszej wersji Sprintera dostępnej w Europie. Model 319 CDI napędza 3,0-litrowy silnik V6 turbo diesel o mocy 190 koni mechanicznych i momencie obrotowym 440 niutonometrów, przekazywanym na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej skrzyni automatycznej. Jest to jeden z niewielu podjazdów holujących wyposażonych w zawieszenie pneumatyczne.

Pod względem wizualnym samochód przeszedł kilka zmian. Zyskał całkowicie nowy przedni zderzak z większymi wlotami powietrza i zmodyfikowanym spojlerem. Przyciemniona osłona chłodnicy i czarne, 18-calowe felgi z cienkim, kontrastowym, jasnoniebieskim rantem podkreślają inspirację zespołem Formuły 1. 

Firma Kegger z Bolesławca życzy sobie za każdy egzemplarz Sprinter Petronas Edition co najmniej 125 000 euro. Powstanie ich zaledwie 25.

We wnętrzu znajdziemy skórę i Alcantarę z zielonymi przeszyciami. W celu poprawy komfortu podróży zastosowano dodatkową izolację akustyczną, wraz z ulepszonym systemem nagłośnienia.

Sprinter Petronas Edition, jako samochód holowniczy, ma płaską platformę z tyłu, do której prowadzą dwie wysuwane rampy. Kegger życzy sobie 125 000 euro za swoje stuningowane auto. Więcej informacji o tym modelu możecie znaleźć na oficjalnej stronie producenta – kegger.eu.

Dla porównania zwykły Sprinter z pojedynczą kabiną kosztuje w Polsce od 179 677 zł.