MotoGuru.pl

Ponad 50 zniszczonych aut w wyniku zemsty byłego pracownika fabryki Mercedesa

Co jest gorszego od szału kobiety podczas okresu? Wkurzony były pracownik Mercedesa, który za pomocą koparki zniszczył ponad 50 samochodów.

Taka sytuacja miała miejsce w ostatni dzień 2020 r. w fabryce niemieckiej marki w hiszpańskiej miejscowości Vitoria, w Kraju Basków, gdzie powstaje klasa V. Co ciekawe, to druga co do wielkości fabryka niemieckiej marki, zatrudniająca ponad 5000 osób.

Za całe zamieszanie odpowiedzialny jest 38-letni, były już pracownik zakładu, który wpadł w szał po zwolnieniu, w wyniku wprowadzenia przez władze nowego systemu zmianowego.

38-latek uknuł zresztą bardzo ciekawy plan. Otóż najpierw ukradł koparkę używaną do robót drogowych, przebył nią 21 km, po czym przedarł się przez bramę fabryki i uszkodził ponad 50 nowiutkich Mercedesów klasy V.

Podobno mężczyzna chciał zniszczyć linię montażową, jednak został w porę powstrzymany. Hiszpańskie media donoszą, że wyrządził szkody sięgające 2 mln euro.

Cena Mercedesa klasy V startuje z pułapu 202 212 zł – tyle kosztuje auto napędzane 163-konny turbodieslem w odmianie nadwoziowej mierzącej 4,9 m długości.