MotoGuru.pl

Setki klientów Tesli przez błąd systemu zapłaciło podwójnie. Producent ich olał

Rachunek kilkuset klientów Tesli został podwójnie obciążony. Problemem jest błąd w systemie automatycznej płatności, opracowanej dla osób, które chcą płacić w szybki, wygodny i bezkontaktowy sposób. 

Nowe rozwiązanie technologiczne zostało wprowadzone, gdy amerykański producent rozpoczął przyjmowanie płatności Bitcoinami. Kilku klientów zgłosiło wspomniany błąd systemu. Co gorsze, wszyscy skarżą się na brak szybkiej reakcji ze strony Tesli.

Wśród poszkodowanych jest Tom Slattery, nabywca Modelu Y. Jego konto zostało obciążone kwotą o 53 000 dolarów zbyt dużą. W dodatku producent nie dostarczył pojazdu w przeznaczonym oknie czasowym. W efekcie mężczyzna zapłacił za dwa samochody, a nie dostał żadnego. Nie dziwi więc jego frustracja:

Trudno sobie wyobrazić gorszą sprzedaż i obsługę. Z mojego konta bankowego nieautoryzowanie skradziono mi prawie 53 000 dolarów. I nikt, nikt nie zadzwonił do mnie, nie wysłał mi e-maila, nie ma poczucia pilności w rozwiązaniu tego problemu.

I to wcale nie jest odosobniony przypadek. Identyczna sytuacja spotkała innego nabywcę Modelu Y, Clarka Petersona. Co więcej, ten ostatni jegomość poskarżył się na obsługę Tesli, która odesłała go z problemem do banku:

Dobrze znam zasady działania przelewów bankowych. Kiedy pieniądze przepadają, to przepadają! Pracownik Tesli nalegał żebym zadzwonił do swojego banku. Tak też zrobiłem. Potwierdzili, że pieniądze są teraz na koncie Tesli. Nie możemy nic z tym zrobić, dopóki nie otrzymamy od nich stosownej informacji.

Przedstawiciel obsługi klienta w jego banku powiedział, że nie był jedyną osobą, która dzwoniła próbując odwrócić błędną transakcję na rzecz Tesli. Z kolei kiedy Slattery poszedł do placówki Tesli, aby spróbować rozwiązać swój problem osobiście. Przedstawiciel firmy samochodowej powiedział, że setki klientów miało ten sam problem. 

Cała ta sytuacja jest ironiczna ze względu na fakt, że dotyczy Tesli, postrzeganej jako innowacyjna firma, bardzo zaawansowana technologicznie. Zresztą, lista osiągnięć firmy Elona Muska w samym 2020 roku jest imponująca.