MotoGuru.pl

Szanghaj: właścicielka Tesli wskoczyła na Model 3 w ramach protestu przeciw wadliwym hamulcom

Wściekła właścicielka Tesli wskoczyła na dach Modelu 3 na wystawie w Szanghaju, aby zwrócić uwagę na wadliwe hamulce w swoim samochodzie.

Szanghajski Auto Show stał się sceną protestu rozwścieczonej właścicielki Modelu 3, która oskarżyła Teslę o wyposażenie jej samochodu w wadliwe hamulce. Kobieta wspięła się na dach auta, mając na sobie koszulkę z napisem po chińsku, oznaczającym „wadliwe hamulce”.

Kobieta została szybko otoczona przez ochroniarzy, którzy przy użyciu parasoli próbowali zakryć napis na koszulce. Wkrótce została schwytana i wyprowadzona z wystawy. Przedstawiciel amerykańskiej firmy motoryzacyjnej oznajmił, że niechlubna bohaterka wspomnianej sceny jest dobrze znana ze swoich protestów o takim właśnie charakterze. 

Twierdzi ona, że hamulce w jej samochodzie zawiodły, przez co niemal zginęło czterech członków jej rodziny. Tesla jest odmiennego zdania – dane dotyczące wypadku wykazały, że układ hamulcowy i systemy wspomagania kierowcy zadziałały prawidłowo, a prędkość przed hamowaniem wynosiła 120 km/h. Właścicielka oczywiście nie wierzy w dane przedstawione przez producenta. 

Do zdarzenia doszło 21 lutego 2021 roku. Zhang Zhiqiang, ojciec właścicielki, jadąc autostradą 341 wjechał w dwa inne pojazdy, poruszające się w tym samym kierunku. Jak wynika z raportu z wypadku, kierujący nie utrzymywał odpowiedniej odległości od poprzedzającego auta, przez co doszło do kolizji. Kierowca Tesli został w pełni uznany winnym zaistniałej sytuacji.

Tesla dodała, że kładzie duży nacisk na prawa konsumenta, toteż zaproponowanych zostało kilka rozwiązań problemu w poprzednich negocjacjach z właścicielem, nalegającym na akceptację zwrotu pojazdu. Producent wyszedł także z inicjatywą sprawdzenia samochodu przez podmiot trzeci, ale podobno właścicielka odmówiła.