MotoGuru.pl

Targi, wystawy i imprezy motoryzacyjne w 2021 roku. Zobacz, na co możesz liczyć

Branża motoryzacyjna, zresztą jak każda inna, dostała mocne baty przez pandemię koronawirusa. Spadki sprzedaży, problemy z produkcją aut oraz odwołane imprezy to żniwa, jakie zebrał wirus. Oto przegląd ważnych wystaw motoryzacyjnych w 2021 roku, czyli co się odbędzie, co ma się odbyć, a co zostało przełożone na przyszły rok.

Choć ostatnio w Polsce zostały otwarte hotele, nadal mamy do czynienia z licznymi obostrzeniami. Restauracje pozostają zamknięte, a imprezy masowe nie mogą się odbywać. Ile to potrwa? Eksperci przewidują, że do wakacji, ale dziś tak naprawdę wiadomo tyle, że nic nie wiadomo.

A jak w świecie koronawirusa „odnajdują się” w tym roku najważniejsze wydarzenia w branży motoryzacyjnej w postaci targów, wystaw i zlotów? Oto nasz przegląd.

Genewa Motor Show

Organizatorzy podjęli decyzję, że najważniejsza wiosenna wystawa motoryzacyjna w Europie w tym roku nie będzie miała miejsca. Dobrą informacją jest to, że planowana jest na rok 2022.

Poznań Auto Show

Największa impreza motoryzacyjna w tej części Europy będzie w tym roku odbywać się pod hasłem „Droga do elektromobilności”. Zaplanowana została w dniach 18-20 czerwca. Jak widać w Polsce panuje więc duży optymizm związany z eliminacją koronawirusa z naszego życia. Mimo wszystko, nadal istnieje ryzyko, że targi nie dojdą do skutku. Kolejne ryzyko: tylko 3 dni wystawiennicze, co sprawi, że na wystawie mogą być tłumy. Ups!

Paris Motor Show

Targi motoryzacyjne we francuskiej metropolii miały odbyć się od 1 do 11 października 2020 roku, ale nie doszły do skutku. Następna wystawa jest planowana na 2022 rok.

Concorso d’Eleganza Villa d’Este

Pokaz wspaniałych klasyków, mający co roku miejsce nad jeziorem Como, w tym roku został przełożony. Imprezę, planowaną początkowo na koniec maja 2021 roku, przeniesiono na 1-3 października.

Los Angeles Auto Show

Targi miały się odbyć w listopadzie 2020 roku, jednak początkowo organizatorzy przesunęli je na wiosnę 2021 roku, a dokładniej na 21-31 maja. W lutym poinformowano jednak, że Centrum Kongresowe Los Angeles zapełni się dopiero w dniach 19-28 listopada 2021 roku.

Tuning World Bodensee

Gratka dla fanów szeroko pojmowanego tuningu, choć głównie w stylu agrarnym, pierwotnie planowano na 13-16 maja bieżącego roku w Friedrichshafen nad Jeziorem Bodeńskim. Teraz na stronie organizatora widnieje nowa data: 26-29 maja… 2022 roku. Cóż, trzeba uzbroić się w cierpliwość, choć Hans z Jurgenem w swoich garażach do tego czasu będą mogli się pokusić o stworzenie nowego tuningowego dzieła.

Detroit Motor Show

Imprezę początkowo zaplanowano na 9-20 czerwca 2020 roku, jednak ze względu na fakt, że w centrum konferencyjnym, w którym targi odbywają się od wielu lat, przekształcono w szpital polowy, NAIAS zostało odwołane. Kolejną datę wyznaczono na wrzesień 2021 roku. W styczniu organizatorzy poinformowali o całkowitym odwołaniu targów w tym roku i zastąpieniu ich wydarzeniem o nazwie Motor Bella, które ma się odbyć w dniach 21-26 września.

Chicago Auto Show 2021

Pokaz samochodowy nad jeziorem Michigan powinien mieć miejsce w dniach 13-21 lutego 2021 roku. Teraz organizatorzy przełożyli go na wiosnę, ale bez podania żadnych konkretów. Pod uwagę jest brany okres od marca do maja.

Essen Motor Show

Miasto Essen przekazało oficjalną decyzję, że Essen Motor Show w tym roku się nie odbędzie. Podobnie jak w wielu innych dużych niemieckich miastach, w Zagłębiu Ruhry występuje zwiększona liczba nowych infekcji.

Auto Salon Bruksela

Wielkie targi samochodowe w Belgii zaplanowano na 15-24 stycznia 2021 r. Biorąc pod uwagę wyraźny wzrost liczby infekcji koronawirusa, organizator odwołał wystawę.

SEMA Show 2020

Tak 2020 to nie pomyłka. Organizatorzy długo zwlekali z ogłoszeniem nowej daty, jednak sytuacja w USA nadal jest trudna i uniemożliwia zorganizowanie kolejnej edycji nawet w 2021 roku. W tym momencie rozważane są targi w formie… wirtualnej. Ale nadal nic nie jest jasne.

Festiwal Prędkości w Goodwood

W zeszłym roku festiwal się nie odbył, jednak w tym jest planowany w dniach 8-11 lipca. Oczywiście pod warunkiem, że pandemia będzie w odwrocie.

Targi pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze

Jak poinformował organizator, tegoroczna edycja się nie odbędzie, dlatego trzeba czekać przynajmniej do września 2022 roku.

Pebble Beach Concours d’Elegance

Edycja numer 70 konkursu piękności klasycznych samochodów miała odbyć się 16 sierpnia 2020 r., ale została odwołana. Kolejne wydanie Concours d’Elegance w kalifornijskiej mekce klasycznych samochodów odbędzie się 15 sierpnia 2021 roku.

Epilog

W 2021 roku nadal nie ma co liczyć na wielkie imprezy. Te powrócą za rok. Pytanie tylko, czy w takiej formie, jak dotychczas, czy jednak w zupełnie innym wydaniu? A może będą przejawem powrotu do normalności, niczym loty samolotami… donikąd, które cieszyły się ogromną popularnością po pierwszej fali koronawirusa.