MotoGuru.pl

Teraz z całym wachlarzem usług Google. Odnowione Volvo XC60. S90 i V90 też mają pójść jego śladem

Bestseller szwedzkiej marki otrzymał szereg modyfikacji. Najważniejsza z nich to nowy system informacyjno-rozrywkowy, oparty na Androidzie. Oto odnowione Volvo XC60.

XC60 stanowi oczko w głowie szwedzkiej marki. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2009 roku na ten model skusiło się ponad 1,68 miliona klientów. W samym, sponiewieranym przez pandemię, 2020 roku znalazł niemal 200 tys. nabywców, co stanowiło prawie 29% całkowitego wolumenu sprzedaży Volvo.

W rezultacie XC60 było najpopularniejszym SUV-em klasy średniej premium w Europie i jednym z najchętniej kupowanych na świecie, gdzie uplasowało się w pierwszej piątce.

Co zmieniono wraz z modernizacją?

Przede wszystkim zaktualizowano systemy bezpieczeństwa. XC60 wyposażono teraz w najnowszy zestaw czujników Volvo Cars Advanced Driver Assistance Systems (ADAS), w którego skład wchodzą: radary, kamery i czujniki ultradźwiękowe.

Wszystkie razem wzięte pozwalają m.in. na wykrywanie innych użytkowników dróg, automatyczne hamowanie awaryjne i unikanie kolizji, a także wspierają działanie funkcji Auto Pilot Assist, która pomaga kierowcy w prowadzeniu samochodu po swoim pasie ruchu z utrzymywanie odległości do poprzedzającego pojazdu.

Zewnętrzne zmiany są bardzo subtelne.

Z zewnątrz zmiany są bardzo subtelne. To przede wszystkim delikatnie przeprojektowane osłona chłodnicy, przedni zderzak oraz dodatkowe opcje dotyczące kolorów i obręczy. W kabinie zadebiutowały nowe materiały, w tym m.in. tapicerka tekstylna City Weave.

System informacyjno-rozrywkowy

Oparty na znanym ze smartfonów Androidzie, pozwala na wyjątkową personalizację, zapewnia stałą łączność ze światem oraz nowy pakiet tzw. Usług Cyfrowych.

Nowy system operacyjny oparto na Androidzie.

Dzięki nim mamy dostęp do aplikacji i usług Google, w tym asystenta Google, map Google oraz licznych aplikacji samochodowych, dostępnych w Google Play.

Rynkowa premiera odnowionego Volvo XC60 nastąpi w maju bieżącego roku. Zapewne niedługo potem dołączą do niego większe S90 i V90, które też otrzymają nowy system multimedialny, co ogłosili Szwedzi wkrótce po premierze swojego odświeżonego SUV-a średniej wielkości. 

Odnowione Volvo XC60

Odświeżone Volvo S90/V90