MotoGuru.pl

Tesla Cybertruck jeszcze w tym roku wyjedzie na ulice. „Jeśli się nam poszczęści”

Historia Tesli Cybertruck zaczyna przyspieszać, a pierwsze egzemplarze tego samochodu mają trafić do klientów jeszcze w tym roku. Jest tylko jeden haczyk – potrzeba do tego odrobiny szczęścia.

Amerykańska firma znana jest z tego, że zbytnio nie przejmuje się terminami, dlatego stwierdzenie typu „jeśli się nam poszczęści” odnośnie daty rozpoczęcia produkcji Cybertrucka, jakie padło z ust Elona Muska w rozmowie z inwestorami, należy traktować jako jasny sygnał o możliwej obsuwie.

Jak donosi Business Insider, finalny projekt auta jest już gotowy, choć nie wiadomo, ile wprowadzono zmian względem prototypu. „Nie wykonujemy już zmian na poziomie projektu, a wszystkie problemy, na jakie napotykaliśmy, zostały już naprawione. Wkrótce zaczniemy zamawiać maszyny niezbędne do produkcji” – mówi Musk.

Wytwarzanie najnowszej Tesli ma się rozpocząć pod koniec bieżącego roku w zupełnie nowym zakładzie Gigafactory, zlokalizowanym w Austin, w Teksasie. Jedną z ciekawostek dotyczących produkcji Cybertrucka stanowi ogromna maszyna odlewnicza do tylnej części nadwozia, która ma mieć masę wynoszącą aż 8000 ton. Dla porównania, do modelu Y używa się lżejszej o 2000 ton.

„Myślę, że to będzie niesamowity samochód. Jeśli się nam poszczęści, będziemy w stanie dostarczyć pierwsze egzemplarze do klientów pod koniec tego roku, ale produkcja pełną parą ruszy raczej w 2022 roku” – twierdzi Musk. Początkowe dostawy mają obejmować odmianę AWD, wprawianą w ruch przez dwa silniki elektryczne i z zasięgiem sięgającym 480 km.

Cybertruck to auto, wokół którego zrobiło się głośno już w momencie premiery. Abstrakcyjny wygląd, nadwozie wykonane z wyjątkowo wytrzymałej walcowanej stali nierdzewnej, kuloodporne szyby, z których jedna zawiodła na publicznej prezentacji oraz 6-osobowa, minimalistyczna kabina – wszystko to z miejsca zbudowało niezwykłą otoczkę wokół tego auta.

Zresztą potwierdzili to sami potencjalni klienci, którzy od razu po pokazie rzucili się do swoich komputerów i w ciągu kilku dni 250 tysięcy razy na stronie Tesli Cybertruck zaznaczyli opcję „zamawiaj”. Nieoficjalnie mówi się, że do tej pory zebrano już około 500 tysięcy zamówień.

Czy pierwsi szczęśliwcy dostąpią zaszczytu wyjechania swoimi Cybertruckami na ulice jeszcze w tym roku – przekonamy się już za 11 miesięcy.