MotoGuru.pl

Udzielał nielegalnych rabatów rodzinnych. Naraził FCA na 8,7 mln dolarów strat

Nielegalnie wykorzystywane zniżki rodzinne, jakie otrzymywali klienci dealera Parkway Chrysler-Dodge-Jeep-RAM  w rejonie Detroit sprawiły, że były już koncern FCA stracił 8,7 mln dolarów. Za całym zamieszaniem stoi jeden sprzedawca! 

Procedura trwała od 2014 roku i przyniosła korzyści tysiącom klientów, którzy twierdzą, że w jakiś sposób byli spokrewnieni z hojnym sprzedawcą. Według ostatnich akt sądowych, „amerykański robin hood” używał zastrzeżonego kodu na zniżki rodzinne, co czyniło go najbardziej hojnym sprzedawcą samochodów w Ameryce, a FCA kosztowało 8,7 mln dolarów.  

Homeland Security Investigations odkryło, że sprawca zbywał kody rabatowe na różnych grupach Facebookowych i oferował przypadkowym klientom 5% zniżki rodzinnej, sugerując, że to jego szwagrowie, szwagierki, stryjkowie i inni. Co ciekawe, oprócz podstawowego wynagrodzenia, sprzedawca otrzymał od FCA ponad 700 000 dolarów premii za osiągnięte wyniki.  

Sprawca w swoim działaniu był tak skuteczny, że pod względem wyników regularnie wyprzedzał całe salony. Przykładowo, w samym styczniu 2020 roku znalazł on ponad 250 nabywców.

Pracownicy centrali FCA odkryli, iż kody rabatowe były wykorzystywane bez ich zgody, co doprowadziło do wszczęcia dochodzenia.