MotoGuru.pl

Utalentowany grafik stworzył gazetę w oparciu o grę komputerową

Gry komputerowe przeszły równie długą drogę, co technika powiększania piersi. Teraz ich grafika jest tak dopracowana, że screeny z wirtualnego świata można wykorzystać do stworzenia gazety motoryzacyjnej. Tak też zrobił pewien młodzieniec – Eric Yui.

Pamiętacie tytuły „Gran Trak 10” i „Speed Race” ze wczesnych lat 70. XX wieku? Na pewno nie, bo nikt tak długo nie żyje. Grafika tej pierwszej, wydanej w 1974 r. była niezwykle prosta i składała się zaledwie z kilku tekstur. 12 lat wcześniej dokonano z kolei pierwszej operacji powiększania cycków. Na początku dostępne były tylko 4 rozmiary, natomiast teraz można wybierać spośród 450.

Layout gazety oparto na brytyjskim magazynie Car.

Podobny rozwój dotyczy gier, które z prostych „tworów” o nieskomplikowanej grafice przeszły solidną rewolucję w latach 90. XX wieku, by wraz z rozwojem wydajności kart graficznych i zwiększaniem mocy obliczeniowej komputerów zacząć niemal idealnie odwzorowywać rzeczywistość. Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na którąś z gier serii Gran Turismo lub Forza Horizon, które urzekają tym, co widać na ekranie.

Ciężko poznać, że to screeny, a nie zdjęcia.

Walory wizualne wykorzystał Eric Yui, który zmęczony koronawirusem i ciągłym oglądaniem pornhuba, odpalił Photoshopa i stworzył cyfrowy, 78-stronicowy magazyn samochodowy. Użył w nim zdjęć z gry Forza Horizon 4, okraszonych tekstami z brytyjskich czasopism motoryzacyjnych. Layout ewidentnie jest wzorowany na magazynie „Car”.

Kim jest Eric Yui? Magistrem nauk politycznych i amatorem Photoshopa. Całą robotę wykonał sam, co zajęło mu mnóstwo czasu. Efekty jego pracy możecie obejrzeć na yumpu.com.