MotoGuru.pl

Wykorzystał BMW od dealera do napadu na bank. Wrócił, by je kupić

Nie masz samochodu, aby użyć go do napadu na bank? To proste! Weź auto od dealera, jak to uczynił pewien mieszkaniec USA.

Ta historia wydarzyła się 19 czerwca 2019 roku. Jej głównym bohaterem jest 50-letni Eric Dion Warren, który wymyślił sobie, aby wykorzystać użyczone od dealera auto do napadu na bank. Plan niby doskonały, ale jednak z pewną małą luką, która zgubiła bohatera tej opowieści.

Otóż tego konkretnego dnia pochodzący z Teksasu Warren jeszcze przed sfinalizowaniem zakupu czarnego BMW odjechał nim spod salonu i udał się do banku AIM Bank w Wolfforh. Zanim do niego wszedł, założył sobie na głowę torbę z fast fooda, po czym podszedł do kasjera, kładąc mu na ladzie taką oto notatkę z prostym przesłaniem: „To jest napad *****. Nie igraj ze mną, a zginiesz. Dawaj 10 000 dolarów w banknotach 50 i 100 dolarowych, masz 1 minutę, albo cię zabiję”.

Oczywiście, przy tak postawionej sprawie Warren nie musiał długo czekać na otrzymanie gotówki. Dokładnie udało mu się zgarnąć 5086 dolarów.

Co było dalej? Warren wrócił samochodem do salonu BMW w przeciągu 15 minut od wyjścia i zaoferował, że wpłaci 3000 dolarów jako zaliczkę na nowe auto. Początkowo nie zdziwiło to pracownika salonu, więc zaczął finalizować zakup. W jego trakcie zadzwonił telefon z informacją o napadzie na bank, do którego został wykorzystany samochód łudząco podobny do tego, który Warren zamierzał kupić.

Na policję nie trzeba było długo czekać. Bohater napadu na bank został aresztowany w salonie, mając przy sobie nie tylko skradzioną kasę, ale i użyty do napadu realistycznie wyglądający pistolet na kulki. To oczywiście od razu zrzucało winę na Warrena.

Nie pomogło też zamaskowanie twarzy profesjonalną torbą, ponieważ bohater tej opowieści pozostawił swoje odciski palców i ślady na DNA na kartce z żądaniem pieniędzy.

W sierpniu 2020 roku Warren przyznał się do napadu na bank, a w zeszłym tygodniu został skazany na 20 lat więzienia federalnego, czyli minimalną karę za napad na bank.