MotoGuru.pl

Frank Stephenson ocenił design samochodów z Cyberpunka 2077

Frank Stephenson to jeden z najbardziej wpływowych projektantów samochodów naszych czasów. W swoim portfolio ma wiele kultowych modeli, w tym: Ferrari F430, Maserati MC12, i McLarena P1. I jako profesjonalista podjął się oceny pojazdów stworzonych w wirtualnym świecie Cyberpunka 2077.

Designer poszedł za ciosem – po bardzo udanym filmie o pojazdach z Grand Theft Auto 5, Frank zdecydował się na poddanie ocenom futurystyczne motocykle i samochody z gry, która od momentu premiery (9 grudnia 2020 roku) jest na ustach wszystkich. Przy okazji zapowiedział, że w przyszłym roku podniesie poprzeczkę, tworząc jeszcze więcej ciekawych materiałów na swoim kanale. 

Na samym wstępnie Frank opowiedział anegdotę dotyczącą chorób wieku dziecięcego, które są nieodzownym elementem nowych produktów, świeżo wypuszczonych na rynek:

Było kilka usterek (w Cyberpunku), wszyscy mamy tego świadomość. Faktem jest, że to norma, należy do tego przywyknąć, zawsze będzie ograniczony czas na rozwój i zawsze będzie ciśnienie ze strony menedżmentu, aby skończyć wcześniej, niż później. Sam tego doświadczyłem na własnej skórze. Pracowałem nad projektem z Mclarenem, pierwszym moim modelem drogowym tej marki, którym był MP4-12C. I w ostatniej minucie dostawca oprogramowania do systemu multimedialnego się wycofał. Nie mieliśmy dostępnego jakiegokolwiek rodzaju systemu nawigacyjnego, ani multimediów. A samochód musiał trafić na rynek – mieliśmy sztywno określone terminy. Wypuściliśmy go i znaleźliśmy się w ogniu krytyki wszystkich mediów. Ale musieliśmy to zrobić i trochę czasu zajęło nam, nim uporaliśmy się z błędami, ale daliśmy radę. I znowu – gdy było po wszystkim, mogliśmy się pochwalić jednym z najlepszych systemów wszech czasów. Oceniłbym go całkiem wysoko. Ale wymagało to czasu, by dostroić całość jak należy. W tym momencie, jako krytyk designerski, mamy wystarczająco „mięcha” (w Cyberpunku) – jest o czym mówić. Twórcom udało się z przytupem przekuć wiele interesujących wizji i nurtów. Właściwie te samochody to pojazdy z lat 80., a nawet 70. To jest niemal to, co nazywany interpretacją przyszłości z lat 80. Jeśli mielibyśmy nazwać typy samochodów w Cyberpunku 2077, wydaje mi się, że najlepiej oddaje to słowo retro-futurystyczny.

Na pierwszy ogień poszedł bohater całego odcinka, czyli Quadra Turbo R Vtech, który wygląda jak próba stworzenia przez projektantów z Detroit produktu o włoskim charakterze. Auto w dużym stopniu przypomina Ferrari Testarossę. Zachęcamy do obejrzenia całego odcinka poświęconego samochodom z gry Cyberpunk 2077, a jeśli się spodoba, to również subskrypcji. Materiały Franka niemal zawsze ogląda się bardzo przyjemnie, dzięki czemu jego „młody i dynamicznie rozwijający się” kanał tak szybko zdobywa na popularności. Niewykluczone, że powstaną kolejne odcinki o autach ze świata Cyberpunka: