MotoGuru.pl

Najlepsi gospodarze programu Top Gear – zestawienie

Popularna amerykańska domena screenrant.com stworzyła ranking wszech czasów dotyczący prowadzących brytyjskiego programu Top Gear. Oto najlepsi i najgorsi gospodarze show! Jest co najmniej kilka zaskoczeń.

Od pierwszej emisji programu w znanej nam formule minęło już 21 lat. W tym czasie wyemitowano ponad 200 odcinków, a przez show przewinęło się 12 prowadzących. I choć Top Gear jest ceniony za swoje nietuzinkowe podejście do tematu motoryzacji, fani pokochali go przede wszystkim za prowadzących i ich poczucie humoru.

To właśnie za ich sprawą program zyskał ogromną popularność na całym świecie i, niestety, liczne grono naśladowców. Złote czasy Top Geara przypadają na trójkę prowadzących w postaci Jeremy’ego Clarksona, Jamesa Maya oraz Richarda Hammonda, którzy w 2015 roku opuścili program.

A kto ze wszystkich prowadzących był najlepszy? Oto zestawienie przygotowane przez screenrant.com.

12. Jason Dawe (2002 rok)

Wielu fanów programu nawet go nie kojarzy, co nie jest żadną niespodzianką. Dawe pojawił się w Top Gearze w 2002 roku i szybko został zastąpiony. Powód? Brakowało mu charyzmy i poczucie humoru. Trzeba mu jednak oddać, że dysponował bardzo dużą wiedzą na temat motoryzacji.

11. Chris Evans (2016 rok)

Kolejnym prowadzącym, który nie wytrzymał długo w programie, był DJ radiowy Chris Evans. Trafił on do Top Geara bezpośrednio po tym, jak opuścili go Richard, Jeremy i James. A to z miejsca postawiło Evansa w trudnej pozycji. Owszem, wykazywał on dużą pasję do samochodów, ale był wkurzający i nie potrafił rozśmieszać publiczności.

10. Eddie Jordan (2016-2018)

Związany ze światem Formuły 1 założyciel zespołu Jordan Grand Prix, w którym debiutował Michael Schumacher, to człowiek o fantastycznej wiedzy na temat świata motoryzacji, a w szczególności motorsportu. Choć Jordan wniósł nieco życia do Top Geara, nigdy nie czuł się specjalnie z nim związany. A to czasem było widoczne jak na dłoni.

9. Rory Reid (2016-2019)

Rory Reid był kolejnym gospodarzem, który miał dużo energii i poczucia humoru. Zazwyczaj był postrzegany jako ktoś, kto może zapewnić sporo zabawy, ale nie miał wystarczającej wiedzy ze świata motoryzacji. Poza tym często nie brał udziału w wielkich wyzwaniach, a więc tam, gdzie gospodarze są w stanie zabłysnąć najbardziej. Mimo to Rory jest dobrze wspominany przez fanów brytyjskiej serii.

8. Sabine Schmitz (2016-2020)

Zmarła niedawno Schmitz jest jedyną kobietą, która była gospodarzem Top Gear. Choć nie tak zaangażowana w show, jak inni prowadzący, za każdym razem robiła ogromne wrażenie, wnosząc mnóstwo sarkazmu, poczucia humoru i energii. Tak naprawdę jedyną przeszkodą w byciu wśród najlepszych gospodarzy programu stanowi fakt, że nie pojawiała się w nim zbyt często.

7. Matt LeBlanc (2016-2019)

Zapowiedź pojawienia się go w Top Gearze wywołała mnóstwo ekscytacji. W końcu był jednym z głównych aktorów bardzo popularnego serialu „Przyjaciele”. LeBlanc, dzięki wykształceniu aktorskiemu zawsze był naturalny przed kamerą, wyróżniał się olbrzymią pasją do samochodów, ale w studiu brakowało mu poczucia humoru.

6. Andrew Flintoff (od 2019 roku)

Debiut Andrew Flintoffa i Paddy’ego McGuinnessa w 2019 roku był niczym ostatni rzut kostką dla Top Geara. Na szczęście obaj naprawdę sprawdzają się w roli prowadzących. Flintoff ma świetną „chemię” zarówno z McGuinnessem, jak i Harrisem. Poza tym sypie żartami jak z rękami oraz mówi o wszystkim szczerze i otwarcie, co stanowi odświeżającą zmianę.

5. Paddy McGuinness (od 2019 roku)

McGuinness wnosi do Top Geara ogromne poczucie humoru, co przywróciło temu programowi czynnik rozrywkowy. Paddy rzuca się w wir każdej sytuacji, zapewniając widzom niesamowity poziom zabawy, ale i wyróżnia się wspaniałą wiedzą – nie tylko motoryzacyjną.

4. James May (2002-2015)

James był częścią najbardziej popularnego trio, które gościło show, ale dla Clarksona i Hammona często był „przedmiotem” niewybrednych żartów. Otrzymał od nich przydomek „Kapitan Wolny”, co było spowodowane tym, że zawsze zachowywał spokój i rozwagę. Do Top Geara May wniósł mnóstwo sarkazmu, choć zawsze starał się zachować jak najwięcej powagi.

3. Chris Harris (od 2016 roku)

Harris sprawia wrażenie, jakby idealnie pasował do najlepszego trio w historii Top Geara. Doskonale wyważa proporcje pomiędzy rozrywką i rzeczowymi informacjami, a w obecnym „zestawieniu” to on przekazuje najwięcej wiedzy i analiz. W programie nie jest jednak tylko po to, aby sypać faktami. Równie dobrze odnajduje się również w jego komediowej stronie.

  1. Jeremy Clarkson (2002-2015)Ze wszystkich prowadzących jest najbardziej kojarzony z TZe wszystkich prowadzących jest najbardziej kojarzony z Top Gearem. W roli gospodarza był absolutnie niesamowity – zapewniał mnóstwo zabawy i jednocześnie miał fantastyczną wiedzę o samochodach. Czasem okazywał się jednak zbyt głośny i władczy, co dodatkowo wyróżniało go spośród innych prowadzących. „Łapał” znakomity kontakt z publicznością.

1. Richard Hammond (2002-2015)

W przeciwieństwie do Clarksona Hammond był mniej kontrowersyjny, ale zawsze imponował ogromnym poczuciem humoru i zawsze podejmował się najtrudniejszych wyzwań, z których jedno (w 2006 roku) niemal doprowadziło go do utraty życia.

Hammond znakomicie odnajdował się w temacie samochodów, a z jego twarzy zawsze biło mnóstwo pozytywnej energii. To wszystko razem ze świetnym poczuciem humoru pozwoliło umieścić go na szczycie tego zestawienia.

Zgadzacie się z zestawieniem przygotowanym przez screenrant.com, czy przewrócilibyście wszystko do góry nogami?