MotoGuru.pl

Land Rover Defender Światowym Kobiecym Samochodem Roku 2021

Panie z plebiscytu WWCOTY w końcu nie tylko wybrały swój samochód roku, ale i uzasadniły werdykt. Co skłoniło panie do przyznania tego tytułu Land Roverowi Defenderowi?

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło w święto kobiet (8 marca). Land Rover Defender został pochwalony za „wyróżniający się design, wszechstronne możliwości terenowe, doskonałą dynamikę na drodze oraz praktyczność i łączność na miarę XXI wieku”.

Co ciekawe Defender od momentu wprowadzenia na rynek zdobył już ponad 50 różnych nagród i wyróżnień, a najnowsza z nich stanowi pierwsze wyróżnienie dla modelu brytyjskiej marki w tym organizowanym przez panie konkursie.

Najnowszy wariant, czyli Defender V8, korzysta z 5-litrowego, 525-konnego silnika doładowanego kompresorem.

Przypomnijmy, że jury WWCOTY składa się z 50 dziennikarek motoryzacyjnych, będących przedstawicielkami 38 krajów z pięciu kontynentów. Wcześniej panie ogłosiły zwycięzców w 9 kategoriach – Land Rover Defender został uznany najlepszym SUV-em średniej wielkości.

Marta Garcia, prezes WWCOTY:

Legenda została uaktualniona. Land Rover Defender nie jest już tylko SUV-em do przeprawy przez Amazonkę lub na pustynię. Jego najnowsze wcielenie zaprasza Cię do podróżowania po drogach w takim samym komforcie, jak w luksusowym sedanie. Z tego powodu, a także ze względu na swoją technologię i komfort, został wybrany najlepszym samochodem roku przez Women’s World Car of the Year.

SUV-em? Owszem, najnowsze wcielenie Defendera ze swoim samonośnym nadwoziem rzeczywiście może zostać uznane za SUV-a. Ale każde wcześniejsze, oparte na solidnej ramie, to raczej terenówka pełną gębą.

Zresztą co my o tym możemy wiedzieć…

Wnętrze nowego Defendera stanowi połączenie klasyki z nowoczesnością.