MotoGuru.pl

Eleonore do wzięcia. Mustang z filmu 60 sekund wystawiony na sprzedaż

Eleonore
Podczas gdy każdy z odpowiednią ilością wolnej gotówki może sobie kupić replikę niejakiej Eleonore, która do złudzenia przypomina tę jedyną, mało kto może dostąpić zaszczytu osobistego poznania jej ekscelencji. Teraz pojawiła się szansa dla kolejnego szczęśliwca, by wejść w posiadanie „oryginalnej repliki” Mustanga ’67 Shelby GT500, która zagrała u boku Angeliny Jolie oraz Nicolasa Cage’e w filmie „60 Sekund”.

Filmowy klasyk z roku 2000. był świetnie obsadzony i nie mam tutaj na myśli jedynie aktorów. Na planie zagrało 11 egzemplarzy wiernej repliki Forda Mustanga rocznik 1967, zbudowanych przez Cinema Vehicle Services (CVS). Do końca zdjęć przetrwały jedynie 3. Reszta dokonała żywota w toku kręcenia widowiskowych scen pościgów zakończonych jeszcze bardziej spektakularnymi kraksami. Jeden z trzech białych kruków został właśnie wystawiony na sprzedaż i to całkiem niedaleko naszej nadwiślańskiej ojcowizny.

Niejaki Chrome Cars – niemiecki dealer, który sam siebie nazywa motoryzacyjnym archeologiem – umieścił na swojej stronie internetowej informację o możliwości składania ofert na zakup Eleonore. Replika o numerze VIN 7R02C173895 jest 7. z kolei autem zbudowanym przez CSV na potrzeby filmu. Jako tzw. Hero Car to jedno z 3 najbardziej wyjątkowych aut, jakie zagrały na planie „60 Sekund”, bo prowadziła je sama Angelina lub Nicolas.

Sprzedane przez CSV przed laty egzemplarze trafiły do kolekcjonerów w różnych częściach świata. Egzemplarz z numerem 7 wylądował w Niemczech po tym, jak spędził trochę czasu w Anglii. Auto jest cały czas na chodzie, a w ruch wprawia je 400 KM pochodzących z 5.7 litrowego motoru o układzie widlastym. Do tej pory auto przebyło nieco ponad 116 tys. km, głównie po niemieckich autobanach i kalifornijskich „hajłejach”.

Co do ceny jednego z trzech ostałych egzemplarzy Eleonore można zrobić dwie rzeczy. Pospekulować lub napisać do dealera. Sam archeolog motoryzacyjny podaje publicznie drobną podpowiedź i wskazuje, że w 2013 cena samochodu z numerem 7 osiągnęła na aukcji milion dolarów.