Alfa Romeo pokazało nowe Tonale i Stelvio w Nowym Jorku

Alfa Romeo wykorzystało New York International Auto Show 2026 do pokazania modeli New Tonale i Stelvio. W centrum uwagi znalazł się odświeżony kompaktowy SUV, a przy okazji marka potwierdziła, że Stelvio oraz Giulia pozostaną w ofercie do 2027 roku.
New York International Auto Show 2026 odbył się w dniach 3–12 kwietnia. Alfa Romeo podkreśliło tam swoją obecność na jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń motoryzacyjnych na świecie, stawiając na dwa kluczowe modele ze swojego obecnego portfolio.
New Tonale zagrało pierwsze skrzypce
Na stoisku najmocniej wyeksponowano nowe Tonale, które ma wzmacniać pozycję marki w segmencie premium kompaktowych SUV-ów. Model dostał przeprojektowany pas przedni i nowy, wklęsły grill scudetto inspirowany 33 Stradale, a producent mówi też o bardziej zdecydowanej prezencji na drodze i szerszym rozstawie kół. Pod maską pracuje 2-litrowy silnik turbo o mocy 272 KM i momencie obrotowym 400 Nm. Jednostka współpracuje z dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów oraz napędem Q4 na cztery koła w standardzie.
Stelvio nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa
Drugim ważnym autem na ekspozycji było Stelvio. SUV pozostaje jednym z filarów sportowego wizerunku marki i w tej odsłonie nadal stawia na połączenie włoskiego stylu z osiągami. Stelvio korzysta z 2-litrowego silnika turbo rozwijającego 284 KM i 415 Nm. Marka podaje, że model ma zapewniać zrównoważone, angażujące i dopracowane wrażenia z jazdy.
Jest też ważna deklaracja dotycząca oferty
Przy okazji prezentacji padła konkretna informacja o dalszej dostępności modelu. Stelvio, razem z Giulią, ma pozostać w sprzedaży do 2027 roku. To ważny sygnał dla klientów, bo targowe premiery często służą nie tylko pokazaniu nowości, lecz także uporządkowaniu planów marki na najbliższe lata. W tym przypadku Alfa Romeo połączyło odświeżenie Tonale z jasnym komunikatem o dalszej obecności swoich bardziej sportowych modeli.
O autorze
Krzysztof Drobnicki
Najnowsze

Burza zniszczyła auto? Odszkodowanie nie zawsze jest oczywiste

Taki będzie pierwszy w historii Opel z chińskim DNA. Powstanie na bazie Leapmotora

Volkswagen szykuje małą rakietę o mocy 286 KM. Ma zapewnić angażujące prowadzenie

Oficjalnie: Stellantis i Leapmotor szykują zacieśnienie współpracy. Opel może otrzymać elektrycznego SUV-a z chińskim rodowodem



