MotoGuru.pl

Pomylił biegi i stoczył się ze skarpy. Autobusem!

Sytuacja, jakich było wiele, a jednak wyjątkowa. Otóż tym razem pomyłka nie dotyczyła blondynki za kierownicą czy innego nierozgarniętego kierowcy w aucie osobowym. Tutaj głównymi bohaterami są autobus i jego wspaniały szofer.

O tym, co się stanie, jeśli pomylisz gaz z hamulcem w samochodzie przekonaliśmy się z niejednego filmiku zamieszczonego w sieci. Przedostatnio doświadczył tego pewien kierowca Porsche Taycana, który manewrując na podjeździe tak dał do wiwatu, że skasował nie tylko swoje auto, ale i dwa inne. W elektryku, i to tak mocnym jak Taycan pomyłka boli szczególnie mocno, bo jego dwa silniki od zerowych obrotów udostępniają imponującą liczbę niutonometrów.

A co się stało z autobusem? Prawdopodobnie doszło tutaj nie tyle do wbicia pedału gazu zamiast hamulca, a do wrzucenia niewłaściwego biegu. Dziwi jednak, że kierowca mając sporo czasu na reakcję, nie zrobił absolutnie nic i… po prostu stoczył się ze skarpy, zatrzymując się na drzewie.

Autobus zapewne był pusty, więc w wyniku tego zdarzenia ucierpiały jedynie drzewo, pojazd i z pewnością ego kierowcy. Najprawdopodobniej będzie musiał poszukać sobie nowego zajęcia.

Wrong pedal from r/IdiotsInCars