MotoGuru.pl

Spraw sobie auto po Sir Eltonie Johnie – aukcja rozpocznie się 18 lutego

To Maserati Quattroporte z 2005 roku należało kiedyś do Sir Eltona Johna. Teraz możesz mieć je i ty – wystarczy, że weźmiesz udział w aukcji, która odbędzie się pomiędzy 18 a 25 lutego.

Według strony aukcyjnej themarket.co.uk auto ma bardzo ciekawe wyposażenie seryjne. Na jego pokładzie możecie znaleźć odtwarzacz DVD z tyłu, ekran, parę słuchawek, pilota, automatyczną zmieniarkę na 6 płyt CD oraz port do podłączenia gier. Dziś takie wyposażenie w sumie nikogo nie dziwi, ale to Maserati ma przecież 16 lat.

Nie mniej ważny od powyższych elementów jest fakt, że przyszły nabywca otrzyma takie gadżety, jak oficjalny list powitalny od Maserati zaadresowany do Sir Eltona Johna, a także kopię oryginalnego dowodu rejestracyjnego samochodu z nazwiskiem tego słynnego muzyka oraz należące do niego tablice rejestracyjne.

Jeśli nie jesteś fanem Sir Eltona Johna możesz umieścić te gadżety na Allegro. W innym wypadku mogą ozdobić np. ścianę mieszkania.

Dyrektor The Market, Tristan Judge, powiedział:

„Sir Elton to skarb narodowy i światowa supergwiazda, która ma nienaganny gust, jeśli chodzi o kupowanie samochodów. Rzeczywiście, ten egzemplarz jest w doskonałym stanie i najwyraźniej przez lata był traktowany jak celebryta”.

Jaki to wariant?

To konkretne Quattroporte to model piątej generacji, napędzany 4,2-litrowym silnikiem V8 o mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 451 Nm. Do 100 km/h przyspiesza w 5,2 s i rozwija prędkość maksymalną 275 km/h.

Samochód jest w kolorze zielonym Verde i ma wnętrze w odcieniu biszkoptowym z palisandrowym fornirem. Przebieg: 45 855 km. Cena? Szacuje się, że zostanie kupiony w kwocie pomiędzy 80 000 a 190 000 zł.

Największą wadą z perspektywy mieszkańców zdecydowanej większości krajów europejskich jest… kierownica po prawej stronie.